Projekty

Podczas nauki w klasach tanecznych liceum, klasie musicalowej, jak i w profesjonalnym programie otwartym wspieramy podopiecznych w realizacji projektów, dzięki którym rozwijają swoją kreatywność, umiejętności pracy w grupie oraz szlifują własny wyraz artystyczny. Działamy w następujących obszarach:

 


Projekty sceniczne
Założeniem procesu nauki jest przygotowanie cyklicznych pokazów scenicznych jako podsumowania wielomiesięcznej pracy młodych tancerzy. Opracowany przez poszczególne klasy repertuar tworzy spójną, jednolitą całość, wprowadzając widza w teatralną podróż pełną tanecznych wrażeń. Nasze działania artystyczne to nie tylko dowód umiejętności - to także sprawdzian dla każdego z uczniów oraz cenne doświadczenie wzmagające wiarę we własne możliwości oraz pozwalające na wyciąganie wartościowych wniosków.

 


Projekty video
Dzięki nim możemy utrwalić i pokazać efekty naszej pracy szerszej publiczności. Chętnie realizujemy nagrania podczas warsztatów czy obozów, ale i na bieżąco, w trakcie roku szkolnego, scalając nasze działania w kilkuminutowe, filmowe kompozycje. To, co tworzymy na sali treningowej lub scenicznych deskach chętnie przekładamy na projekty video, aby wspierać zdobywanie doświadczenia także w pracy przed kamerą.


Performance
To doskonała okazja do zbierania doświadczenia w występowaniu przed publicznością nie tylko na scenicznych deskach. Chętnie adaptujemy codzienną przestrzeń do naszych tanecznych pomysłów, nadając jej nowego wymiaru i tworząc z niej oryginalną scenografię. Tworząc krótkie etiudy ruchowe, uczniowie oswajają się z tremą i występami przed widzem, rozwijają kreatywność i umiejętność komponowania ruchu, uczą się również interpretowania emocji oraz swobody wcielania w kreowane postaci.

 


Udział w audycjach
Naszych podopiecznych wspieramy również podczas udziału w castingach, które są nieodłącznym elementem życia zawodowego każdego artysty scenicznego. Często dotyczy to nie tylko pomocy w przygotowaniu materiału castingowego, ale i wspólnego, grupowego wyjazdu na audycję. Dzięki temu naszym uczniom łatwiej jest przezwyciężyć stres i skonfrontować swoje doświadczenia z pozostałymi członkami klasy, a także wyciągnąć wnioski niezwykle istotne z punktu widzenia dalszego rozwoju kariery zawodowej.

 


Realizacja teledysków
To zagadnienie dotyczy w szczególności uczniów klasy tanecznej ze specjalnością street dance, gdyż to właśnie te style tańca pojawiają się w teledyskach i pokazach komercyjnych najczęściej. Naszym zadaniem jest przybliżenie im tego doświadczenia poprzez realizację videoclipów z profesjonalnymi twórcami, w tym operatorami, reżyserami czy choreografami, a także obcowanie z zasadami panującymi na planie filmowym.


Podczas realizacji projektów wspierają nas doświadczeni pedagodzy - absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej,Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

Nasi wykładowcy


CO AKTUALNIE ROBIMY?


Sprawdź na Facebook

Obserwuj na Instagram