Profesjonalny Program Otwarty

Program otwarty powstał z myślą o uczniach w wieku licealnym spoza Liceum Ogólnokształcącego - Szkoły Gortata w Łodzi. Daje on możliwość uczestniczenia w zajęciach z przedmiotów artystycznych realizowanych przez pedagogów ACPA International we współpracy z Klubem Sportowym Ad Astra oraz wykładowców Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Absolwenci programu otwartego otrzymują także wsparcie w znalezieniu staży tanecznych jak również praktyk zawodowych. Regularnie biorą udział w spotkaniah artystycznych z aktorami polskich scen - uczestniczą w dodatkowych warsztatach. Podczas wyjazdów na obozy artystyczne mają także możliwość zdobywania wiedzy podczas zajęć prowadzonych przez międzynarodową kadrę pedagogów - między innymi z Włoch, Japonii, Wielkiej Brytanii. Uczestnicy cyklicznie biorą także udział w sesjach zdjęciowych oraz castingach organizowanych przez współpracującą Agnecję OUTSIDE - jedną z największych agencji castingowych w Małopolsce.


Program otwarty zakłada udział w zajęciach takich jak taniec klasyczny, taniec współczesny, taniec jazzowy, kontakt improwizacja, akrobatyka sportowa, jak również w zajęciach aktorskich, techniki ruchu scenicznego, improwizacja, trening kreatywności, przygotowanie do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne i sportowe.


Profesjonalny Program Otwarty to czteroletni kurs, którego podstawowym celem jest przygotowanie do kontynuowania edukacji artystycznej, jak również dynamiczny rozwój umiejętności tanecznych i aktorskich. Kurs został stworzyony przede wszystkim z myślą o tych, którzy nie mają obaw przed poszukiwaniem własnych artystycznych rozwiązań i nie chcą podążać utartymi ścieżkami. Skierowany jest do wszystkich adeptów sztuki, pragnących nie tylko pracować nad techniką, ale i eksperymentować, tworzyć nowe teatralne światy, kreować nową ekscytującą rzeczywistość artystyczną. 

 


Podczas czteroletniego cyklu nauki, poza regularnymi zajęciami, uczestnicy programu pracują nad licznymi projektami artystycznymi - dzięki nim, zyskują przygotowanie nie tylko w zakresie warsztatu umiejętności, zdobywają bowiem cenne doświadczenia zawodowe, które kształtują ich wrażliwość artystyczną i umiejętności budowania kreacji scenicznych. Przykłady naszych działań i realizacji znajdą Państwo w zakładce projekty.
Projekty

Rekrutacja do programu otwartego

Rekrutacja do programu otwartego odbywa się na podsatwie rozmowy kwalifikacyjnej jak również prezentacji solo w dowolnej technice tańca (1:30-2:30). Termin spotkań ustalny jest indywidualnie.


Koszt udziału w programie

W związku z tym, iż uczniowie spoza Szkoły Gortata nie są objęci dofinansowaniem, koszt udziału w programie wynosi 1000 zł/mc (płatność obowiązuje przez 10 miesięcy).


 

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w programie, zaprszamy do kontaktu mailowego: biuro@acpainternational.com