Liceum taneczne i program otwartyKlasy taneczne w liceum ogólnokształcącym w Łodzi
Akademia Sztuk Scenicznych w Łodzi oraz Klub Sportowy Ad Astra we współpracy ze Szkołą Marcina Gortata w Łodzi daje możliwość nauki w liceum ogólnokształcącym, rozszerzając ją o następujące profile taneczne klas:
Taneczno-teatralny
Taneczny, spec. street dance

Musicalowy


Program nauczania w każdej z klas obejmuje podstawę programową liceum ogólnokształcącego, zapewniając średnie wykształcenie oraz daje pełne przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Plan zajęć w klasach tanecznych liceum jest poszerzony o przedmioty uzupełniające, związane ze sztuką sceniczną - w tym tańcem, aktorstwem, przedmiotami umuzykalniającymi i teoretycznymi. Nauka w profilach tanecznych i musicalowym wspiera w przygotowaniu do podjęcia studiów artystycznych, sportowych, a także humanistycznych.

Program kształcenia w klasach tanecznych uwzględnia wiodące techniki tańca takie jak: taniec jazzowy, taniec współczesny, taniec klasyczny, taniec nowoczesny, taniec ludowy oraz improwizacja ruchowa. Przedmioty taneczne oraz specyfika zajęć aktorskich, umuzykalniających i teoretycznych dostosowane są do poszczególnych profili, dzięki czemu precyzyjnie kierunkują proces kształcenia.

 
 Taneczny program otwarty w Akademii Sztuk Scenicznych ACPA International w Łodzi:

 

Akademia Sztuk Scenicznych we współpracy z Klubem Sportowym Ad Astra otwiera przed młodymi tancerzami możliwość udziału w zajęciach artystycznych w programie otwartym. Dzięki takiemu rozwiązaniu, również uczniowie spoza Liceum Ogólnokształcącego - Szkoły Marcina Gortata w Łodzi mogą rozwijać się w dziedzinie tańca i sztuk scenicznych pod naszym okiem.

Program otwarty

 

 

 

Nauka w programie edukacji tanecznej to przede wszystkim:

 

 

Kompleksowe kształcenie w zakresie tańca i sztuki scenicznej
Nauka zarówno w klasach artystycznych, jak i programie otwartym to przede wszystkim doskonalenie umiejętności tanecznych w wielu stylach tańca. To również praca ze znakomitymi pedagogami, liczne warsztaty, udział w castingach, festiwalach i realizacjach video - doświadczenia, które kształtują nie tylko umiejętności artysty, ale i jego dojrzałość oraz elastyczność.

 


Możliwość odkrywania siebie
Akademia Sztuk Scenicznych tworzy środowisko sprzyjające odkrywaniu i rozwijaniu swojego potencjału, kreowaniu tożsamości artystycznej oraz możliwość poznania specyfiki pracy tancerza jeszcze na etapie liceum. Dzięki temu wybór studiów i drogi zawodowej jest bardziej świadomy i zgodny z indywidualnymi potrzebami.Otoczenie wspierające indywidualny rozwój
Relacje budowane w nastoletnim wieku to często wartościowe przyjaźnie trwające wiele lat. Warto zadbać o środowisko, w którym poczucie swobody wyrażania siebie i akceptacji jest motorem do działania. Nauka w Akademii to możliwość obcowania z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach i pasjach. Wspólne projekty i treningi to sposób na trwałe i wartościowe więzi, poczucie jedności w dążeniu do celu i wzajemne wsparcie.


W Akademii Sztuk Scenicznych organizujemy też liczne warsztaty taneczne, teatralne, wokalne i filmowe z zaproszonymi gośćmi - tancerzami, aktorami i performerami z teatrów z Polski i zagranicy, które kierujemy zarówno do naszych uczniów, jak i osób spoza klas tanecznych. To doskonała okazja aby poznać jak działamy i zdobyć nowe doświadczenia artystyczne. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w zakładce warsztaty.
warsztaty