Aktualności
17 września '22

Warsztaty Masterclass z Dominikiem Olechowskim

Warsztaty Masterclass z Dominikiem Olechowskim

 

W nowym sezonie warsztaty Dance Masterclass rozpoczęły się od zajęć z Dominikiem Olechowskim - zwycięzcą VI edycji programu "YouCan Dance - Po Prostu Tańcz" i stypendystą Broadway Dance Centre w Nowym Jorku, a obecnie nauczycielem w klasach taneczno-teatralnych w Liceum w Krakowie.

Dominik Olechowski edukację artystyczną rozpoczął w swoim ukochanym, rodzinnym mieście Krakowie. Pierwsze kroki taneczne stawiał w Teatrze Tańca DF, a wkrótce potem w Krakowskiej Akademii Tańca. Szkolił się w najbardziej prestiżowych ośrodkach tanecznych na świecie – na Broadway Dance Centre, w Nowym Jorku, w Master Ballet Academy w Phoenix oraz na wielu warsztatach w Polsce i za granicą. Szkolił swoje umiejętności pod okiem wybitnych pedagogów, pracował między innymi z: Prince Credell, Willy Laury, Caroline Finn, Tyce Diorio, Erico Iisaku, Ole Martin Meland, Yoram Karmi, Sławomir Woźniak, Matt Cady, co pozwoliło mu dogłębnie poznać tajniki tańca klasycznego, współczesnego, oraz jazzowego. Dominik ma bardzo bogate doświadczenie sceniczne – tańczył na wielu polskich i zagranicznych scenach. Wielokrotnie występował ze wspomnianymi  już – Teatrem Tańca DF oraz Krakowską Akademią Tańca. Wspólnie z Teatrem Caro Dance grał w spektaklach "Poems of Love" oraz "Romeo i Julia". Główną rolę otrzymał również w prestiżowym spektaklu produkcji Master Ballet Academy, „Playing with Mozart” oraz "Dziadek do Orzechów".  Dominik jest także  zwycięzcą 6. edycji telewizyjnego show "You Can Dance - Po Prostu Tańcz" i stypendystą Broadway Dance Centre w Nowym Jorku. Obecnie, po licznych latach spędzonych za granicą, w celu zdobycia wiedzy i poszerzania własnych umiejętności tanecznych oraz instruktorskich – Dominik na stałe osiadł w Polsce i powrócił do swojego ulubionego miasta Krakowa. Przez 4 sezony, tańczył w Teatrze Groteska, w spektaklu "Przemiany", w choreografii Caroline Finn. Współpracuje również z zespołem Art Collor Ballet, biorąc udział w spektaklu "Kryptonim 27". Brał również udział w projekcie „Aurum” stworzonym przez Ace Dance Concept oraz w spektaklu „Homo Religiosus” w choreografii Karola Miękiny. Był uczestnikiem projektu tanecznego zespołu Carte Blanche wraz z Teatrem Groteska, w którym choreografem był Ole Martin Meland. Występował w siedzibie Teatru Carte Blanche w Bergen w Norwegii. Bycie na scenie, to jednak nie jedyna jego pasja! Na co dzień spełnia się również  jako instruktor tańca. Uczy w  Liceum Ogólnokształcącym o profilu taneczno-teatralnym, w Krakowskiej Akademii Tańca oraz w prywatnych studiach tanecznych w Krakowie. Prowadzi niezliczoną ilość warsztatów dla młodych miłośników tańca w całej Polsce. Współpracuje zarówno z amatorami, jak i zawodowcami. Niezależnie od poziomu zaawansowania uczestników jego warsztatów – dewizą Dominika jest, by każdy po jego zajęciach wyszedł nie tylko usatysfakcjonowany, ale również bogatszy o nowe umiejętności! Jest urodzonym instruktorem z pasją, gdyż uwielbia dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z miłośnikami tańca – zwłaszcza z tymi utalentowanymi! Na swoim koncie ma już liczne osiągnięcia pedagogiczne. Jest założycielem projektu „House of Movement”, w którym pomaga młodym i utalentowanym tancerzom przygotować się do zawodu tancerza. 

Dominik Olechowski  to zdecydowany perfekcjonista, całkowicie oddany swojej pracy i temu, co robi. Jako tancerz stawia sobie wysokie cele – nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a jeśli są, to pracuje tak ciężko, aż staną się możliwe. Nie wie, co to znaczy przegrywać – jeśli robi się coś z pasją i profesjonalnie, to po prostu, robi się to najlepiej! Również jako instruktor – wymaga od swoich podopiecznych nieustannego przekraczania własnych granic!  Niezmiennie, każdą wolną chwilę poświęca na szkolenie swoich tanecznych umiejętności, zarówno jako tancerza, jak i instruktora tańca. Taniec z pewnością nie jest  jedynie jego zwykłym hobby – jest jego pasją i sposobem na życie, a bycie tancerzem i instruktorem – to zawód, którego nie zamieniłby na żaden inny.


Podziękowania dla Dominika za wspaniały warsztat, Wam dziewczyny z kolei dziękujemy za udział i zaangażowanie!

 

Wstecz