Aktualności
14 grudnia '21

Teatr Tańca Zawirowania

Teatr Tańca Zawirowania

W miniony czwartek tancerki z grupy Teatru Tańca i uczestniczki programu taneczno-teatralnego w Liceum Ogólnokształcącym wzięły udział w warsztatach zorganizowanych dla nas w przestrzeni teatralnej przez Teatr Tańca Zawirowania.

 

Warsztaty poprowadziły dla nas wspaniałe tancerki - Aleksandra  Krajewska - absolwentka Salzburg experimental academy of Dance (SEAD), w Austrii, gdzie miała przyjemność pracować z wieloma renomowanymi nauczycielami i choreografami. Podczas studiów miała okazję wziąć udział w wymianie w Tel Avivie oraz występować jako gość w kompanii Bodhi Project . Jest niezależną artystką, która stale rozwija swój język ruchowy, współpracując równocześnie przy wielu projektach na terenie Europy. Pracowała między innymi z takimi artystami jak Al Leyne Dance, Jukstapoz, Jos Baker, Iratxe Ansa i Igor Bacovich, B’cause Dance Company i Teatr Tańca Zawirownia. Zobaczyć ją można było także w Teatrze Polonia i Teatrze Roma. Jej pierwsza praca solowa: ‘Lullaby For the Restless’, została nagrodzona na Festiwalu Miniatur choreograficznych w Belgradzie; 

 

oraz Liwia Bargieł – absolwentka Konserwatorium Tańca Współczesnego Laban Centre w Londynie. Podczs studiów miała okazję współpracować z choreografami tj.: Tom Dale, Tom Roden, Garry Lambert etc. Jej choreografie pokazywane były w Bonnie Bird Theater w wieczorze najlepszych choreografii studentów drugiego roku Laban Centre. Po ukończeniu studiów współpracowała z Warszawskim Teatrem Tańca, jak również zajęła się tworzeniem własnych prac. Razem z Magda Grabowską tworzy Mala duet. Jej choreografie były wystawiane w Galeri Turbo na ASP w Warszawie, na festiwalach Re:wizje, Go,go dance!, Dimanche Rouge, Warszawska Noc Tańca,etc. Była laureatką programu rezydencyjnego „Rezydencja/Premiera” organizowanego przez Klub Żak w Gdańsku, podczas którego, we współpracy z Pią Meuthen, przygotowała spektakl solowy „O mnie i trochę o Tobie”. Premiera spektaklu odbyła się w lipcu 2012 na Gdańskim Festiwalu Tańca. Współpracowała również z Waldemarem Raźniakiem i studentami Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie przy realizacji spektaklu teatru fizycznego „Ce bordel formidable”.

Wstecz