Aktualności
17 listopada '21

Warsztaty z Uniwersytetem Łódzkim i Teatrem Nowszym

Warsztaty z Uniwersytetem Łódzkim i Teatrem Nowszym

Za nami kolejne twórcze popołudnie, podczas którego uczestnicy programu taneczno-teatralnego mieli okazję stać się częścią projektu realizowanego przez Teatr Nowszy oraz Uniwersytet Łódzki, o nazwie "Poznawanie tańczącego słonia. Współczesne badania performatywne".

 

W tajniki tego, jak teatr i taniec mogą zmieniać rzeczywistość wokół nas, wprowadzał uczestników kurator wystawy i wykładowca akademicki Tomasz Ciesielski. Artyści prezentujący swoje dzieła oraz działania podczas wystawy to: Viola Kuś, Monika Błaszczak, Izabela Chlewińska, Tomasz Ciesielski, Michał Ratajski, Bartosz Ostrowski, Hanna Raszewska-Kursa.

 

Uczestnicy programu taneczno-teatralnego mieli m.in. okazję sprawdzić szybkość swojej percepcji i reakcji na odbiór bodźców wizualnych, podczas eksperymentu na udostępnionej specjalnie dla uczestników maszynie. Mogli również zobaczyć jak wygląda zapis choreografii metodą Rudolfa Labana czyli tzw. kinetografii, a także zmierzyć się z siłą grawitacji i balansem, improwizując ruch w trakcie działania olbrzymiego wahadła.  

 

Był to dzień pasjonujących rozmów, działań i eksperymentów, które z pewnością staną się inspiracją do podjęcia kolejnych kreatywnych wyzwań w świecie sztuki i nie tylko.

Wstecz