Aktualności
18 września '21

Warsztaty z Szymonem Nygardem

Warsztaty z Szymonem Nygardem

Uczestnicy programu taneczno-teatralnego znów poszerzyli swoje horyzonty i zrealizowali kolejne warsztaty teatralne. Tym razem z Szymonem Nygardem – współzałożycielem NYSKA studio, aktorem znanym między innymi z występów w łódzkich teatrach.

 

Szymon Nygard to aktor zarówno teatralny, jak i telewizyjny. Ponadto, co dla nas jest nie mniej istotne, jest również instruktorem zajęć aktorskich. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, współpracuje m.in. z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi, Teatrem Piccolo w Łodzi, Teatrem XL z Warszawy.

 

Inicjator wielu autorskich kursów aktorskich m.in CIAŁO – RUCH – GEST – TEKST czy PROJEKT AKTORSKI SZYMONA NYGARD BRYGADA - realizowanych w wielu kulturalnych instytucjach czy placówkach miasta Łodzi (Teatr ARLEKIN, Teatr Muzyczny w Łodzi, Poleski Ośrodek Sztuki, ŁDK, Centrum Artystyczne PACZKA). Uwielbia pracę z ludźmi i grupami w każdym wieku – dając z siebie zawsze 100%, a może nawet więcej, czego mieliśmy okazję doświadczyć. W pracy warsztatowej stawia na intensywny ruch zderzany z próbą maksymalnego zdyscyplinowania ciała oraz próbę organicznej emisji głosu, jednocześnie dbając o dobre nawyki oddechowe. Wierzy, że zmęczone ciało i intensywnie rozgrzany umysł zaczyna działać twórczo i nieprzewidywalnie. Jako aktor o specjalizacji lalkarz – poszerza myślenie uczestników o możliwości kreowania na scenie za pomocą siebie ale również przedmiotów-rekwizytów. Cieszymy się, że znalazł czas i niesamowitą ilość energii, którymi podzielił się z uczestnikami warsztatów, którzy z pewnością zapamiętają te cenne doświadczenia! 

Wstecz