Aktualności
27 sierpnia '21

Opera Bałtycka

Opera Bałtycka

Podczas letniego wyjazdu szkoleniowego uczestnicy programu taneczno-teatralnego wzięli udział w warsztatach z tańca współczesnego i neoklasycznego poprowadzonych w Operze Bałtyckiej, w Gdańsku przez Agnieszkę Wojciechowską - absolwentkę Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie, a także cenionej uczelni Rotterdamse Dansacademie Codarts w Rotterdamie.

 

Pani Agnieszka związana jest z Operą Bałtycką w Gdańsku od 2008r., gdzie w latach 2010-2012 była również solistką Bałtyckiego Teatru Tańca. Tańczyła m.in. w spektaklach Izadory Weiss („Eurazja”, „Romeo i Julia”, „Out”, „Święto wiosny”, „Śmierć i dziewczyna”, „Cool Fire”, „Windows”), Emila Wesołowskiego („Chopinart”), Jacka Przybyłowicza („Kilka krótkich sekwencji”), Jiříego Kyliána („Falling Angels”, „No More Play”, „Six Dances”) oraz Francoisa Mauduita („Dziadek do orzechów”).

 

W repertuarze Opery Bałtyckiej można ją zobaczyć w spektaklach baletowych "Pinokio", "Dziadek do orzechów" i "Giselle" oraz operowych, m.in. "Orfeusz w piekle". Tańczyła również w Gali Baletowej "Univers de la Danse" (kompozycje Louisa Moreau Gottschalka) oraz w Gali zakończenia sezonu francuskiego ("Bolero" Ravela).

 

Cieszymy się bardzo, że udało jej się znaleźć czas, aby podzielić się swoim doświadczeniem i pasją z uczestnikami programu. Były to bardzo cenne lekcje! 

Wstecz