Aktualności
30 listopada '23

Warsztaty Wokalne z Szymonem Kuśmierczakiem

Warsztaty Wokalne z Szymonem Kuśmierczakiem

 

W minionym tygodniu warsztaty wokalne dla obu specjalności poprowadził wspaniały wokalista i trener wokalny - Szymon Kuśmierczak.


Niewątpliwie zajęcia wokalne stanowią fundament w pracy zarówno aktora, jak i tancerza. Co istotne, poprawiają technikę oddechową, a jest to kluczowe dla kontroli głosu i wytrzymałości potrzebnej podczas występów scenicznych. Dodatkowo, poprzez rozwijanie zakresu głosu oraz ekspresji werbalnej, uczestnicy zyskują umiejętność lepszego wyrażania emocji i interpretowania ról czy też prezentowania się na scenie. W przypadku tancerzy, umiejętności wokalne pomagają w oddaniu dynamiki poprzez synchronizację ruchu z dźwiękiem, (co wzbogaca ich ekspresję artystyczną).  Szkolenie wokalne wspiera też kondycję i elastyczność mięśni, co jest kluczowe dla aktorów i tancerzy, którzy muszą utrzymać odpowiednią postawę i kontrolę ciała podczas wykonywania złożonych ruchów, choreografii czy realizacji scen.
Poniżej więcej informacji o prowadzącym:
Szymon Kuśmierczak - wokalista, trener wokalny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na specjalności wokalistyka jazzowa i estradowa. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Andrzeja Cwojdzińskiego w Tomaszowie Lubelskim w klasie gitary klasycznej. Występował na scenach w Austrii z zespołem wokalnym „The One” oraz Szwajcarii jako solista oraz członek chóru gospel prowadzonego przez Briana Fentressa. Uczestnik warsztatów, webinarów i masterclassów z cenionymi pedagogami muzycznymi, m.in: Grażyną Łobaszewską, Dominiką Płonką, dr Moniką Malec, prof. Anną Serafińską. Jest członkiem obsady spektaklu muzycznego „Spakowałam Cię. Tak jak lubisz, mamo.” w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach (reż. Marek Rachoń, 2022), który był wystawiany również w Toruniu i Łodzi. Uczestnik konferencji naukowej „AEC Pop and Jazz Platform 2022” organizowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Konserwatoriów Muzycznych. Wielbiciel muzyki soulowej, funkowej, r&b oraz jazzu.
________________________________
Dziękujemy wspaniałemu wokaliście Szymonowi Kuśmierczakowi za ogromną dawkę wiedzy, zaangażowanie oraz za przekazanie tak wartościowych informacji!

Wstecz