Aktualności
27 października '23

Warsztaty wokalne z Martą Gabryelczak-Paprocką

Warsztaty wokalne z Martą Gabryelczak-Paprocką

W minionym tygodniu nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w warsztatach wokalnych z prawdziwą specjalistką z tego zakresu – dr Martą Gabryelczak – Paprocką! Podczas zajęć Pani Marta udzieliła cennej lekcji dotyczącej techniki i interpretacji utworów.

 

Serdecznie dziękujemy Pani doktor za ten warsztat – to był zaszczyt! Dla naszych uczniów to świetne okazja do rozwijania pasji i talentów, ale również do poznawania inspirujących osób z różnych dziedzin artystycznych. Dzięki tym zajęciom niestraszne im już żadne utwory!

 

 

Marta Gabryelczak-Paprocka - doktor sztuk muzycznych, śpiewaczka, instruktor wokalny, wykładowczyni, autorka artykułów. W 2013 roku ukończyła kierunek śpiew solowy w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, w roku 2019 został jej nadany, przez Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku, tytuł doktora. Pracę pisała pod kierunkiem dr hab. Ewy Marciniec.W roku 2014 otrzymała nagrodę specjalną za wykonanie pieśni francuskiej na konkursie „Złote Głosy” w Warszawie. Jako solistka występowała na deskach Teatru Muzycznego w Lublinie oraz współpracowała, również jako aktorka, z niezależnymi teatrami. Wcielała się m.in. w rolę Daisy Darlington w „Balu w Savoy’u” P. Abrahama, Księcia Orlowsky’ego w „Zemście nietoperza” J. Straussa czy Kupidyna w „Orfeuszu w Piekle” J. Offenbacha. Interpretowała piosenkę aktorską oraz przeboje 20-lecia międzywojennego. Występowała na licznych festiwalach wykonując głównie pieśni sakralne na głos i organy. Śpiewała muzykę współczesną (w tym utwory młodych kompozytorów łódzkich) m.in. na sesjach „Musica Moderna” w Akademii Muzycznej w Łodzi, „Muzyce Przestrzennej” w Filharmonii Łódzkiej. Wykonywała także utwory współczesnych kompozytorów rosyjskich. Pracowała nad interpretacją dzieł będącymi połączeniem jazzu i muzyki klasycznej. Jej głos można usłyszeć na płytach promujących kompozycje pianistki jazzowej, Karoliny Kowalczewskiej. Swoimi występami uświetniała liczne wystawy malarstwa oraz prezentacje dzieł wybitnych plastyków (m.in. Iwana Kulika, Wojciecha Siudmaka, Henryka Płóciennika). Koncertowała na Litwie i Słowacji. Jej artkuły naukowe publikowane były m.in. w „Notesie Muzycznym”, „Art2” czy „Musica Sacra”, a także stały się rozdziałami monografii, zostały umieszczone w materiałach pokonferencyjnych (Łódź, Wrocław, Lublin, Gdańsk). Od 2015 roku jest również autorką artykułów omówieniowych do cyklu transmisji z The Metropolitan Opera w Filharmonii Łódzkiej. Referuje podczas sesji naukowych (na żywo oraz online). Jej uczniowie są laureatami konkursów w Polsce i na Ukrainie (rozrywka, musical, jazz). Jest wykładowcą Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej. Pracuje jako trener wokalny w wielu placówkach na terenie województwa łódzkiego. Prowadziła warsztaty wokalne dla chórów dziecięcych, dziecięco-młodzieżowych, amatorów i adeptów sztuki wokalnej.

Wstecz