Aktualności
27 marca '23

Warsztaty z impostacji z Ewą Zug

Warsztaty z impostacji z Ewą Zug

W zeszłym tygodniu nasze uczennice wzięły udział w warsztatach z impostacji głosu z samą Ewą Zug - było to dla nas niezwykłe doświadczenie, jak i wspaniała lekcja!

 Dziękujemy Wydziałowi Teatru Tańca w Bytomiu (AST Kraków) za możliwość uczestnictwa w zajęciach. 

 

 

Ewa Zug - wykładowca na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu (AST Kraków). Pianistka, akompaniator, pedagog, dyrygent, chórmistrz. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Akompaniator w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. G. Fitelberga w Chorzowie, wielokrotnie uhonorowana Nagrodą Dyrektora za szczególne osiągnięcia artystyczne. W latach 1994-2004 akompaniator-korepetytor w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Przygotowuje wokalnie solistów i zespoły i obejmuje kierownictwo muzyczne przedstawień m.in. w Gliwickim Teatrze Muzycznym. 

Juror i kierownik muzyczny 1., 2. i 3. Konkursu im. W. Szpilmana w Sosnowcu. Koncertuje z Filharmonią Śląską i Filharmonią Zabrzańską, m.in. podczas Europejskiego Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy. W roku 2010, podczas Festiwalu ARS CAMERALIS, koncertowała z Ute Lemper oraz orkiestrą Aukso.

Ewa Zug koncertuje w kraju i za granicą (Czechy, Izrael, Francja, Austria, Holandia, Niemcy, Maroko). Występuje także z Filharmonią Opolską w koncertach muzyki filmowej. Jest liderem septetu Crazy Band.

 

Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do zajrzenia na stronę Teatru Rozrywki w Chorzowie: kliknij tutaj!

Wstecz