Aktualności
15 lutego '23

Michał Przybyła dołącza do kadry pedagogów tańca współczesnego

Michał Przybyła dołącza do kadry pedagogów tańca współczesnego

Niezwłocznie informujemy, że tancerz i choreograf, a także wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, od września bieżącego roku dołączy do kadry wykładowców Akademii Sztuk Scenicznych ACPA International, działającej we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym - Szkołą Marcina Gortata w Łodzi, gdzie poprowadzi zajęcia z tańca współczesnego.

 

Więcej o pedagogu:

 

Michał Przybyła - ukończył program MASA, organizowany przez Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu, oraz staż w KC. Jest absolwentem studiów licencjackich na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi w zakresie tańca i choreografii. Studiował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Media Interaktywne i Widowiska.

 

W latach 2016-2020 był artystą tancerzem w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, z którym brał udział m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca w Lublinie i Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Szanghaju w Chinach. W ramach pracy z zespole współpracował z takimi artystami, jak: Yoshiko Waki, Rami Be’er, Jo Strømgren, Maciej Kuźmiński, Ewa Wycichowska, Jacek Przybyłowicz, Aleksandra Dziurosz, Marta Ziółek i Tomasz Bazan.

 

Był choreografem i reżyserem spektaklu MOVE do mnie w Łodzi, który stworzył wraz z grupą Urban Movement w 2016 roku (premiera w Arterion Studio w Łodzi przy wsparciu Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej). W 2018 roku rozpoczął projekt Inicjatywa żywa, skierowany do tancerzy i osób niepełnosprawnych fizycznie, który przeprowadził w Pawilonie w Poznaniu oraz był choreografem spektaklu teatralnego Ausgang w reżyserii Mirka Kaczmarka, w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu.

 

Wraz z Dominikiem Więckiem założył nieformalny kolektyw twórczy Direct Message Collective i stworzył spektakl Bromance (koncepcja, reżyseria, choreografia i wykonanie, 2018) w ramach rezydencji „Nowa Generacja”, organizowanej przez Scenę Roboczą w Poznaniu, który został laureatem II Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF”, wyróżnienie podczas 54.

Wstecz